Zbierka Biela pastelka

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, organizátor verejnej zbierky Biela pastelka, je občianske združenie, ktorého členmi sú ľudia so zrakovým postihnutím, ich priatelia a príbuzní i rodičia nevidiacich a slabozrakých detí. Má 4 183 členov združených v 67 základných organizáciách. Svoje služby, poradenstvo a aktivity poskytuje klientom bezplatne. Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska bola založená 7. apríla 1990.

ROK 2015Biela pastelka Michal Handzus

vypocujte siAudio spot, ktorý pre vás nahovorili Michal Handzuš a Marián Geišberg

25. a 26. september 2015 boli hlavnými dňami 14. ročníka verejnej zbierky Biela pastelka na podporu nevidiacich a slabozrakých. Za príspevok do zapečatenej pokladničky získali deti a rodičia spinku v tvare pastelky. Suma, ktorú sa nám podarilo vyzbierať bude uverejnená v priebehu novembra.

Takto vyzeralo zbierkové miesto v našej materskej škole: 

Biela pastelka u nas v skolke

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tento rok sa našej materskej škole podarilo vyzbierať sumu 89.05 EUR. Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska veľmi pekne ďakuje materskej škole za ochotu zapojiť sa do zbierky a všetkým rodičom za ich podporu. Všetky finančné prostriedky budú použité v súlade s poslaním zbierky na zlepšenie kvality života ľuďom so zrakovým postihnutím a na zabezpečenie špeciálnych programov na zlepšenie samostatnosti ľudí so zrakovým postihnutím.
diplom Biela pastelka 2015
 

ROK 2014

24. september 2014 bol hlavným dňom 13. ročníka verejnej zbierky Biela pastelka na podporu nevidiacich a  slabozrakých. V našej materskej škole bola umiestnená pokladnička Bielej pastelky, kde sa podarilo vyzbierať 45.92 eur. Aj vďaka vášmu príspevku môže Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska zlepšovať životy ľudí, ktorí musia zrak nahradiť inými zmyslami.

Diplom Biela pastelka