Hravo a zdravo nielen na Dni zdravia

Logo Nadacia TescoCieľom projektu Hravo a zdravo nielen na Dni zdravia bolo vytvorenie celoročnej športovej zóny s novými certifikovanými prvkami z agátového dreva. Chceli sme tak nadviazať na tradíciu Dňa zdravia v materskej škole a podporovať deti k pestovaniu návykov zdravého životného štýlu na školskom dvore a k športovaniu po celý rok. Súčasťou otvorenia novej športovej zóny bude aj 1. ročník výstavy detských prác na tému ´Šport očami detí´ako aj čítanie z knihy Čudná torta od Kristy Bendovej, ktorá poukazuje na význam zdravého stravovania a negatívny vplyv jedenia sladkých dobrôt.

knizkyV spolupráci pani Denisy Bandurovej, pani riaditeľky Ivety Jánošíkovej a pani Kataríny Tarabovej sme v júli 2015 podali projekt cez Nadáciu Tesco a získali grant vo výške 2000 EUR.

Finančný príspevok bol použitý na vybudovanie nových hracích prvkov na školskom dvore - balančný most, trojhrazda a pníčky na prechádzanie. Zároveň boli zakúpené detské knižky o zdravom životnom štýle a stravovaní pre deti ako odmena za splnenie súťaží na Dni zdravia. Preliezky boli osadené dňa 10.9.2015 firmou Preliezka s.r.o.

balancny most pred a po realizacii

pnicky pred a po realizacii

trojhrazda pred a po realizacii