PROGRAM MŠ NA MÁJ

07.05.2019

Program pri príležitosti „Dňa mamičiek“. Srdečne pozývame všetky mamičky, v programe vystúpia Vaše deti a obdarujú Vás malým darčekom.

 

Termíny besiedok v jednotlivých triedach:
Lienočky - pondelok 13.5. o 15.15 h
Kuriatka - utorok 14.5. o 15.15 h
Motýliky a Veveričky - streda 15.5. o 15.15 h

 

14.5. utorok, zápis detí do materskej školy šk. rok 2019/2020 od 9.30 h do 16.30 h v pracovni riaditeľky školy.

 

 

16.05. štvrtok o 8.45 h návšteva Botanickej záhrady v Karlovej Vsi, pre deti z triedy Motýlikov (dieťa si prinesie ruksačík s pitím v plastovej fľaške a malé občerstvenie – ovocie, sušienky). Doprava MHD.

 

 

21.5. utorok o 8.45 h „Divadlo Na Hojdačke“ zahrá deťom príbeh „Sofia s predmestia“ - univerzálny príbeh malej Sofie sa nás snaží pozastaviť a naučiť ohľaduplnosti voči ľuďom a prírode okolo nás, bez ohľadu na to, kde žijeme. Hradené z príspevkov ZR.

 

23.05. štvrtok o 9.30 h „Jazda na poníkoch“ v areáli CMŠ, česanie poníkov a výklad ako sa staráme o poníkov. Možnosť priniesť jabĺčko, mrkvu, suchý chlebík (krajec). Všetky triedy sa vystriedajú postupne. Hradené z príspevkov ZR.

 

27.05. pondelok o 9.15 h sa deti z triedy Motýlikov zúčastnia na výchovnom koncerte ZUŠ  Batkova „Dopoludnie s hudobnými nástrojmi“, ktoré  predstavia žiaci ZUŠ Batkova. 

 

 

 

27.05. pondelok o 15.15 h vernisáž výtvarných prác detí našej materskej školy spojená s krátkym kultúrnym programom v MŠ a šk. dvore. Výtvarné práce budú vystavené do 31.5.2019 vo vstupnej hale CMŠ. Hradené z príspevkov ZR.

 

 

29.05. streda o 9.30 h kúzelník TALOSTAN, predstavenie pre deti v rámci týždňa detskej radosti + malý darček. Predstavenie sa odohrá pre všetky deti spoločne.                        Hradené z príspevkov ZR.

 

 

 

30.05. štvrtok o 9.00 h divadelný príbeh pre všetky triedy s názvom „Ty si iná ako ja“ - vtipná, výchovná rozprávka s pesničkami o dvoch úplne protikladných dievčatkách. Jedna je slušná bifľoška, druhá neposedná nezbednica. Stratia sa v čarovnom lese, kde sa naučia kopec zaujímavých vecí. Že nesmieme klamať, biť sa, vymýšľať si a že kamarátstvo si treba vážiť. Hradené z príspevkov ZR.

 

31.05. piatok o 9.30 h Deň športu - športovo-súťažné aktivity na školskom dvore pre všetky triedy v rámci Týždňa detskej radosti. Hradené z príspevkov ZR.


 

 

 

 

 

 

 

Aj na prelome mája a júna, prebieha zbierka "Stolček, prestri sa!"Trvanlivé potraviny zbierame do nádoby, ktorá je umiestnená vo vstupnej hale MŠ. Potraviny poputujú sociálne slabým rodinám, ktoré zároveň navštevujú program zvyšovania finančnej gramotnosti. Projekt zastrešujú bratia kapucíni.

 


Celoročne zberáme papier do kontajnera, pred materskou školou. Podľa možnosti môžu rodičia papier, doniesť a hodiť do papierového kontajnera.  Ďakujeme!